Stredná Dalmácia: 5 najkrajších pláží, ktoré musíte navštíviť

Stredná Dalmácia: 5 najkrajších pláží, ktoré musíte navštíviť

V nádhernej Strednej Dalmácii sa nachádza množstvo úchvatných pláží, ktoré nikto nemalí vynechať. Ak sa chystáte na dovolenku v tomto kúzelnom regióne Chorvátska, nezabudnite navštíviť tieto 5 najkrajších pláží, ktoré vám zaručene vyrazia dych svojou krásou. Čítajte ďalej a nechajte sa inšpirovať!
Stredná Dalmácia: Zelené zátoky a biele pláže

Stredná Dalmácia: Zelené zátoky a biele pláže

Stredná Dalmácia je domovom zelených zátok a bielych pláží, ktoré vás ohromia svojou krásou a čistotou. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto nádhernej oblasti Chorvátska, nezabudnite navštíviť tieto 5 najkrajších pláží, ktoré vám zaručene vyčarajú úsmev na tvári.

 • Pláž Zlatni Rat: Táto ikonická pláž s kryštálovo čistou vodou a jemným pieskom je obľúbeným miestom pre milovníkov vodných športov a relaxu.
 • Pláž Punta Rata: S úchvatnými útesy a azúrovými morskými vodami je táto pláž ideálnym miestom pre romantické prechádzky a opaľovanie.
 • Pláž Bačvice: Ak hľadáte tradičnú plážovú atmosféru s reštauráciami a barmi priamo na piesku, nevynechajte túto obľúbenú pláž v Split.

Pláž Poloha Vybavenosť
Pláž Zlatni Rat Bol Vodné športy
Pláž Punta Rata Brela Úchvatné útesy
Pláž Bačvice Split Reštaurácie priamo na piesku

Kristálovo čistá voda a jemný piesok

Kristálovo čistá voda a jemný piesok

V Strednej Dalmácii sa nachádza niekoľko nádherných pláží s krásnou kríšťálovo čistou vodou a jemným pieskom. Tieto pláže určite stojí za návštevu, keďže ponúkajú relaxáciu a krásne výhľady. Tu je zoznam piatich najkrajších pláží, ktoré by ste určite nemali vynechať:

 • Pláž Zlatni Rat – Táto ikonická pláž na ostrove Brač je známa svojou jedinečnou podobou, keďže sa mení v závislosti od prúdenia morských prúdov.
 • Pláž Stiniva – Tento malý záliv na ostrove Vis je obklopený vysokými útesmi a je ideálnym miestom na pokojné plávanie.
 • Pláž Pakleni Otoci – Tento súbor malých ostrovov ponúka množstvo krásnych zátok a pláží, kde si môžete vychutnať súkromný čas.
 • Pláž Makarska – Zväčša najznámejšia pláž v regióne, ktorá ponúka jemný piesok a čistú vodu, ideálnu pre rodiny s deťmi.
 • Pláž Omis – Tento úsek pláže leží pod úchvatnými bralami a ponúka možnosť vyskúšať si rôzne vodné športy.

Ukryté skalnaté zátoky a malé tajné pláže

Ukryté skalnaté zátoky a malé tajné pláže

V malebnom pobrežnom meste Trogir v Strednej Dalmácii sa nachádza mnoho ukrytých skalnatých zátok a malých tajných pláží, ktoré stoja za návštevu. Pre milovníkov pokojných pláží a kľudu, odporúčame navštíviť tieto päť najkrajších pláží v okolí:

 • Pláž Bene – Táto malá zátoka s čistou tyrkysovou vodou je ideálna na relaxáciu a oddych. Skalnaté útesy a rozprávkové scenérie robia z Pláže Bene skutočný raj.
 • Pláž Mlini – S piesočnatým pobrežím a pokojným morom je Pláž Mlini obľúbeným miestom medzi rodinami s deťmi a tými, čo hľadajú romantický úkryt.
 • Pláž Kasuni – Táto klenotná pláž s kristálovo čistou vodou a pokojnou atmosférou je ideálna na romantické prechádzky popri pobreží.

Miesto Doprava
Pláž Bene Auto, Loď
Pláž Mlini Auto, Autobus
Pláž Kasuni Loď, Turistický výlet

Autentická atmosféra a pokojná krajina

Obklopené krásnou prírodou a pokojom, Stredná Dalmácia je miestom, ktoré jednoducho nemôžete vynechať pri plánovaní vášho letného výletu. Nachádzajú sa tu nádherné pláže, ktoré vám prinášajú autentickú atmosféru a možnosť oddychu bez veľkého preplnenia turistami.

V nasledujúcich riadkoch sme pre vás vybrali top 5 najkrajších pláží, ktoré by ste v Strednej Dalmácii určite nemali vynechať:

 • Pláž Zlatni Rat – Táto ikonická pláž s bielym pieskom a tyrkysovou vodou sa nachádza na ostrove Brač a je vhodná nielen na opaľovanie, ale aj na vodné športy.
 • Pláž Bačvice – Ide o jednu z najznámejších pláží v Splitte, s plytkou vodou a štrkovým pobrežím, ideálnu pre rodiny s deťmi.
 • Pláž Makarska – Táto dlhá piesočnatá pláž je obľúbená nielen pre jej krásu, ale aj pre množstvo reštaurácií a barov v blízkom okolí.
 • Pláž Brela – Táto kamienková pláž s úchvatnými výhľadmi na pobrežie a kryštálovo čistou vodou je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokoj a relax.
 • Pláž Podrače – Táto malá a tichá pláž na ostrove Hvar je dokonalým miestom na únik pred ruchom a zhon.

Najlepšie miesta na piknikovanie s výhľadom na more

V Strednej Dalmácii sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží na svete, ktoré sú ideálne na piknikovanie s výhľadom na more. Ak plánujete dovolenku v tejto oblasti Chorvátska, nezabudnite navštíviť tieto 5 úžasných miest:

 • Pláž Zlatni Rat – Táto ikonická pláž v meste Bol je známa svojou jedinečnou tvarom a tyrkysovou vodou. Ideálna pre romantický piknik pri západe slnka.
 • Pláž Dubovica – Táto malá zátoka v blízkosti mesta Hvar ponúka pokojné prostredie a úžasný výhľad na okolité ostrovy.
 • Pláž Stiniva – Táto skrytá pláž obklopená vysokými útesmi je dokonalým miestom pre piknik s priateľmi alebo rodinou.
 • Pláž Paklina – Tento prírodný park s morskými jaskynami a skalnatými útesmi je ideálnou voľbou pre dobrodružné pikniky.
 • Pláž Omis – Táto pláž s výhľadom na hrad v meste Omis je vynikajúcim miestom na relaxáciu a piknikovanie s panoramatickým výhľadom na more.

Záverečné myšlienky

Dúfame, že tento článok vás inšpiroval objaviť krásy Strednej Dalmácie a jej nádherné pláže. Nech sa vaše dobrodružstvo na týchto úžasných miestach stane nenahraditeľným zážitkom plným relaxu a oddychu. Nezabudnite si zobrať opaľovací krém! Ďakujeme, že ste si našli čas načítať náš článok a dúfame, že sa s vami čoskoro podelíme o ďalšie skvelé tipy na cestovanie. Rovnako si pozrite ďalšie nezabudnuteľné miesta, ktoré sa vám môžu páčiť. Ďakujeme a prajeme príjemný zážitok pri cestovaní!
Stredná Dalmácia: 5 najkrajších pláží, ktoré musíte navštíviť

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *