7 najkrajších pieskových pláží v Chorvátsku

7 najkrajších pieskových pláží v Chorvátsku

Chorvátsko⁣ je ⁣známe nielen svojou úchvatnou ‍prírodou a bohatou históriou, ale aj nádhernými pieskovými plážami.⁣ Pokiaľ sa chystáte na dovolenku ‍do tejto krásnej⁣ krajiny, nezabudnite si pozrieť naše tipy na ‍7 najkrajších pieskových ​pláží v Chorvátsku. Sľubujeme vám biely ⁣piesok, ⁤čistú‍ vodu a ⁢nezabudnuteľné letné zážitky!

7 najkrajších pieskových pláží‌ v Chorvátsku:

Pláž Zlatni Rat, Bol

Pláž Zlatni Rat v ⁣Bolu je jednou z ​najkrajších‍ a najznámejších pieskových pláží ‍v Chorvátsku. ⁢Táto unikátna pláž s ⁢pohyblivým lícem sa nachádza na​ ostrove ⁤Brač a je ⁣obľúbená medzi turistami aj miestnymi obyvateľmi. Svojou ohromujúcou ⁤podobou sa⁣ mení podľa prúdov mora a vetra, čo ju​ robí jedinečnou.

Pláž Punta Rata, Brela

V malebnom mestečku Brela‌ sa nachádza pláž Punta Rata, ktorá je známa ‌svojou krištáľovo čistou vodou a jemným pieskom. Táto pláž ponúka nádherný výhľad na pobrežie a okolité hory, čo ju robí ideálnym miestom ⁢pre oddych ‌a ⁤relaxáciu pod slnkom.

Pláž Saplunara,‍ ostrov Mljet

Ak hľadáte tiché a oddychové miesto, pláž Saplunara na ostrove⁤ Mljet je tou správnou voľbou. Svojou odľahlou lokalitou a nádhernou prírodou ponúka ideálnu atmosféru⁣ pre tých, ktorí hľadajú pokoj a súkromie na ​piesočnatej pláži.

Pláž Zlatni⁢ Rat​ -⁢ ikonický symbol krásy a jedinečnosti

Pláž Zlatni Rat – ikonický symbol krásy a jedinečnosti

Pláž ‍Zlatni Rat je pravdepodobne najznámejšou plážou v Chorvátsku a obľúbeným miestom medzi ⁣turistami z celého sveta. Táto ikonická piesková pláž sa nachádza na ostrove Brač v‌ Jadranskom ⁢mori a je považovaná za symbol‍ krásy a jedinečnosti chorvátskeho pobrežia.

Okrem⁣ Pláže Zlatni Rat‍ však⁣ Chorvátsko ponúka aj mnoho⁤ ďalších nádherných pláží, ktoré stoja za návštevu. Medzi najkrajšie pieskové pláže v⁤ krajine patria:

 • Pláž ⁣Punta Rata v Brela
 • Pláž Sv. Ivan ⁤ v Lubii
 • Pláž Sakarun na ostrove‌ Dugi⁣ Otok
 • Pláž Stiniva na ostrove Vis
 • Pláž Rajska plaža v Loparu
 • Pláž Saplunara na ostrove Mljet
 • Pláž Nugal ‌ v⁢ blízkosti Makarskej

Pláž Lubenice - tichý klenot ukrytý‌ v‍ nekonečnej modre

Pláž Lubenice – tichý klenot​ ukrytý v nekonečnej modre

Pláž⁤ Lubenice sa nachádza na ostrove Cres a je skutočným pokladom pre tých, ktorí túžia⁣ po tichu a kľude v prírodnom prostredí. Táto⁢ krásna⁤ piesková pláž, obklopená útesmi⁢ a azúrovým Jadranom, ‍je ideálnym miestom na relaxáciu a oddych⁤ od ruchu veľkých turistických letovísk.

Na‌ Pláži ‍Lubenice sa ⁣môžete ponořiť do krištáľovo čistej vody, opaľovať sa na jemnom piesku a‌ obdivovať nádheru prírody okolo vás. Je ideálnym miestom pre romantickú prechádzku pozdĺž pobrežia alebo pre piknik⁣ so svojimi blízkymi. Nechýbajú tu ‍ani možnosti pre ľudí, ktorí si radi užívajú potápanie alebo šnorchlovanie v krásnom podmorskom svete.

 • Nezabudnite si so sebou priniesť‌ slnečnú⁣ ochranu, vodu a plážový ⁢kôš.
 • Pláž nie je prístupná autom,‍ ale dá sa k nej dostať pešo po strmých schodoch, čo pridáva dobrodružný nádych vašej návšteve.
 • Ak⁤ hľadáte miesto ‍na úplné zrelaxovanie a ⁤únik od každodenného zhonu, Pláž Lubenice ⁣je tou ⁤správnou voľbou pre vás.

Pláž Sakarun - biely piesok ‌a ‍průzračná voda, sen ‍každého ⁣milovníka pláže

Pláž Sakarun – biely piesok⁤ a průzračná voda, sen každého milovníka‍ pláže

Pláž ⁢Sakarun sa ‍nachádza na ostrove Dugi Otok ​v Chorvátsku a je známa pre ⁤svoj biely piesok a průzračnú vodu. Toto⁣ miesto je naozaj sen každého milovníka⁣ pláže, ktorý túži po pokojnom a relaxačnom prostredí. Okrem krásneho piesku a čistého mora, ponúka Pláž ‍Sakarun aj rôzne⁤ možnosti na vodné⁣ športy a výlety⁢ do okolitých⁣ zátok a skrytých pláží.

Ak hľadáte ďalšie nádherné⁢ pieskové pláže v ⁤Chorvátsku, ⁢nezabudnite‌ navštíviť aj ​tieto⁣ perly na‌ pobreží:

 • Pláž‌ Zlatni Rat na ostrove ⁤Brač
 • Pláž Sunj na ostrove Lopud
 • Pláž Stiniva na⁢ ostrove Vis
 • Pláž Prapratno ⁢na polostrove Pelješac
 • Pláž Rajska Plaža na ⁢ostrove Rab
 • Pláž Punta ‌Rata v Brelách
 • Pláž Beach Copacabana v ‌Dubrovníku

Pláž Sunj - poklidný úkryt obklopený bujnou prírodou

Pláž ⁤Sunj ⁢- poklidný úkryt⁤ obklopený bujnou prírodou

Názov pláže Poloha
Pláž‍ Sunj ostrov Lopud

Pláž Sunj na ostrove Lopud ​je skvostným⁢ pokojným úkrytom pre tých, ktorí hľadajú oddych a mier. Obklopená bujnou prírodou a‌ tyrkysovými vodami⁤ Jadranského mora, táto pláž ponúka⁤ nádherné scenérie pre relaxáciu a oddych.

Okrem relaxácie si tu⁣ môžete užiť‍ aj‍ rôzne ​vodné športy alebo len prechádzku po jemnom piesku. Pláž⁤ Sunj je jednou z najkrajších pieskových pláží v Chorvátsku, ktorá vás⁤ určite očarí⁣ svojou pokojnou atmosférou a nádherou prírody okolo.

Pláž Punta ‍Rata - kombinácia luxusu a prírodného klenotu ‍na pobreží ⁢Dalmácie

Pláž Punta Rata – kombinácia ⁤luxusu a prírodného ⁢klenotu na pobreží Dalmácie

Pláž Punta⁢ Rata v Brela je‌ jednou​ z najkrajších pieskových pláží v Chorvátsku. Táto pláž kombinuje​ luxusné vybavenie ‍s nádherným prírodným prostredím, čo ⁤ju ⁤robí ideálnym ⁢miestom pre oddych a relaxáciu.

Na pláži Punta⁤ Rata nájdete:

 • Biely piesok⁢ a jemnú vodu
 • Modré zástery a lehátka
 • Služby⁤ reštaurácií a baru priamo na pláži
 • Možnosť prenájmu vodných⁢ športov

Zariadenia Služby
Lehátka a zástery Áno
Reštaurácie Áno
Vodné športy Áno

Pláž Lucice - malebná pláž ⁣s kristáľově čistou vodou a kľúčovým panoramatickým výhľadom

Pláž ​Lucice – malebná pláž s kristáľově čistou vodou a⁤ kľúčovým panoramatickým výhľadom

Pláž Lucice sa nachádza ⁢na ostrove Brač v Chorvátsku a je ‍jednou‌ z⁣ najkrajších ​pieskových pláží v⁣ krajine. Je obľúbená pre ‌svoju ‍malebnú krásu, kristálovú‍ čistotu vody a ⁣úchvatný‌ panoramatický výhľad, ktorý ponúka návštevníkom. ⁤Táto⁢ pláž je⁣ ideálnym‍ miestom na relaxáciu⁣ a oddych⁤ počas letného‍ dovolenkového pobytu v Chorvátsku.

Okrem Pláže Lucice existuje v Chorvátsku mnoho⁢ ďalších ​krásnych pieskových pláží, ​ktoré stojí ‍za ⁣návštevu. Medzi najkrajšie ⁤patrí Zlatni Rat na ostrove Brač, Pláž Punta Rata v Brela, alebo Pláž‍ Sakarun na ‌ostrove⁢ Dugi Otok. Tieto miesta ponúkajú ideálne⁤ podmienky pre kúpanie, opaľovanie ‍a relaxáciu ‍pri mori.

Ak sa rozhodnete⁢ navštíviť ‍Chorvátsko ⁤a‌ užiť si krásne pieskové pláže,‍ nezabudnite zaradiť Pláž Lucice a ďalšie skvosty, ktoré‌ krajina ponúka, do svojho zoznamu⁣ must-see miest. Prečo si⁣ teda ⁣nenechať ujsť‌ príležitosť zažiť dokonalý ‌dovolenkový relax ⁢na týchto nádherných plážach?

Pláž Makarská - zaujímavé scenérie a prírodné útvary spolu s pokojnou atmosférou mesta

Pláž‌ Makarská -⁤ zaujímavé scenérie a ‌prírodné útvary spolu s pokojnou atmosférou mesta

Pláž Makarská je jednou z najkrajších pieskových pláží v ‌Chorvátsku, ktorá ‍si zaslúži vašu návštevu. Nachádza sa ⁣v malebnom meste Makarska a ponúka nádherné ‍scenérie a prírodné útvary, ktoré vytvárajú ‌jedinečnú ⁢atmosféru. Táto pláž je ⁤ideálnym miestom na oddych a relaxáciu, kde ‍môžete užívať ‍pokojnú atmosféru a krásny výhľad na Jadran.

Keď navštívite Pláž Makarská, nezabudnite si so sebou priniesť slnečné okuliare,‌ klobúk a opaľovací ​krém. Či už si chcete⁢ len tak poležať na slnku, čítať knihu ⁤alebo sa vydať na⁣ prechádzku⁢ pozdĺž pobrežia, táto pláž vám poskytne všetko, čo potrebujete pre ​dokonalý letný deň. Môžete si tiež vychutnať čerstvé morské plody v⁣ niektorom z miestnych reštaurácií a ochutnať tradičné chorvátske jedlá.

Na pláži ‍Makarská ⁢sa nachádzajú‍ aj rôzne športové⁢ vybavenia, ako sú nájomné vodné bicykle, windsurfing alebo šnorchlovanie. Ak máte radi adrenalínové zážitky, môžete sa ‌tiež vydať na vodné športy,⁤ ako je napríklad parasailing či jetové skútre. Takže neváhajte a navštívte jednu z najkrajších pláží v Chorvátsku‌ – Pláž Makarská.

Záverom

Dúfam, že vám tento článok pomohol vybrať si najlepšie⁤ pieskové⁢ pláže v Chorvátsku pre vašu ďalšiu dovolenku.⁢ Nech sa ‌tešíte‍ na jemný piesok, azúrové more a nádherné scenérie, ktoré vás čakajú na⁢ jednom z ​týchto 7 nádherných ⁣miest. Ďakujem za ​prečítanie a prajem vám skvelý‍ pobyt⁢ na jednej z najkrajších pláží v Chorvátsku!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *