Lacné Chorvátsko: 10 tipov na dovolenku bez zbytočných výdavkov

Lacné Chorvátsko: 10 tipov na dovolenku bez zbytočných výdavkov

V akomkoľvek ročnom období je Chorvátsko obľúbenou dovolenkovou destináciou pre Slovákov. Avšak náklady spojené s dovolenkou môžu byť vysoké. Ak hľadáte spôsoby, ako si užiť Lacné Chorvátsko, máme pre vás niekoľko tipov na dovolenku bez zbytočných výdavkov. Čítajte ďalej a zistíte, ako môžete ušetriť peniaze a zároveň si užiť nezabudnuteľnú dovolenku v tomto krásnom kúte sveta.

Lokalita a ubytovanie

Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií pre dovolenku na pobreží Stredozemného mora. Je plné krásnych pláží, kultúrnych pamiatok a skvelých možností na športové aktivity. Ak chcete zažiť dovolenku v Chorvátsku bez zbytočných výdavkov, máme pre vás 10 skvelých tipov:

 • Vyberte si menej známe oblasti a lokalít, kde sú ubytovacie možnosti lacnejšie.
 • Rezervujte ubytovanie mimo hlavnej letnej sezóny, keď sú ceny nižšie.
 • Využite možnosti ubytovania v apartmánoch alebo kempoch, ktoré sú cenovo dostupnejšie ako hotely.
 • Preferujte vlastné stravovanie pred reštauráciami, čo vám ušetrí peniaze na jedlo.

Ak sa chcete vyhnúť masovým turistickým centrom a zažiť autentickú chorvátsku atmosféru, vyberte si jednu z našich odporúčaných lokalít a ubytovacích zariadení s výhodnými cenami. S našimi radami môžete mať lacnú ale zároveň nezabudnuteľnú dovolenku v Chorvátsku!

Zábava a atrakcie

Zábava a atrakcie

Využite našich 10 tipov na lacnú dovolenku v Chorvátsku a užite si plné zábavy a atrakcií bez zbytočných výdavkov. Chorvátsko je krásna krajina s bohatou ponukou turistických atrakcií a aktivít pre celú rodinu. S našimi tipmi ušetríte peniaze a zároveň si užijete nezabudnuteľnú dovolenku plnú zábavy.

Vyhnite sa turisticky preplneným letoviskám a objavte skryté poklady Chorvátska. Navštívte malebné dedinky, prekrásne pláže a národné parky bez davov turistov. Urobte si výlety do prírody, objavujte miestnu kultúru a ochutnajte autentické chorvátske jedlá v miestnych reštauráciách.

Tip Popis
1 Vyhnite sa hlavným turistickým letoviskám
2 Objavte skryté pláže a zátoky
3 Ubytujte sa v súkromných apartmánoch alebo kempoch

Stravovanie a nákupy

Stravovanie a nákupy

Tip 1: Ubytovanie na chorvátskom pobreží môže byť dosť drahé, preto sa oplatí vyhľadávať menej známe a turisticky nepreplnené oblasti, kde sú ceny omnoho nižšie.

Tip 2: Ak plánujete vlastné stravovanie, navštívte miestne trhy a supermarkety, kde nájdete čerstvé a lacné suroviny na prípravu jedál.

Tip 3: Miestne reštaurácie môžu byť pre turistov drahé, preto sa oplatí skúsiť menej známe rodinné podniky, kde dostanete autentické jedlá za rozumné ceny.

Doprava a presuny

Doprava a presuny

V dnešnom článku sa pozrieme na 10 tipov, ako stráviť lacnú dovolenku v Chorvátsku bez zbytočných výdavkov. Poďme sa pozrieť na niektoré spôsoby, ako ušetriť peniaze a zároveň si užiť krásy tejto krajiny.

 • Choďte mimo turistických oblastí – vyhnite sa rušným letoviskám a zvoľte si miesta mimo hlavného turistického ruchu. Ceny ubytovania a stravy budú oveľa prijateľnejšie.
 • Využite verejnú dopravu – namiesto prenájmu auta sa pohybujte mestskými autobusmi alebo vlakmi. Ušetríte tak nielen na nájme vozidla, ale aj na parkovaní a benzíne.
 • Nakupujte v miestnych obchodoch a trhoch – získate nielen autentický tovar, ale aj lepšie ceny než v turistických obchodoch.

Skryté pláže a turistické tipy

Skryté pláže a turistické tipy

Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami a pohostinnými miestnymi obyvateľmi. Ak sa chystáte na dovolenku do tejto krajiny, nezabudnite si prečítať tieto tipy, ako si užiť lacnú dovolenku bez zbytočných výdavkov.

Výber destinácie je prvým krokom k úspornému oddychu v Chorvátsku. Skúste vyhľadať menej známe a turisticky preplnené pláže, kde si môžete užiť pokoj a pokojné prostredie. Napríklad pláž Zlatni Rat na ostrove Brač je možno známa, ale existuje mnoho ďalších skrytých pláží, ktoré ponúkajú rovnaké pôžitky.

 • Vyhnite sa hlavným turistickým centrom
 • Skúste miestnu kuchyňu a pikniky na pláži
 • Nakupujte na miestnych trhoch a výhodných obchodoch

Aktivity pre rodiny s deťmi

Aktivity pre rodiny s deťmi

Chorvátsko je obľúbenou destináciou pre dovolenky s deťmi, no môže byť aj dosť drahé. Ak hľadáte spôsoby, ako si užiť dovolenku bez zbytočných výdavkov, máme pre vás 10 skvelých tipov. Nechajte sa inšpirovať a pripravte sa na skvelú dovolenku s celou rodinou.

 • Vyberte menej turisticky navštevované lokalitky, kde sú ubytovacie a stravovacie možnosti lacnejšie.
 • Hľadajte last minute ponuky a využite zľavy na ubytovanie a dopravu.
 • Rozhodnite sa pre vlastnú dopravu autom a ušetrite na drahých letenky a prenájme vozidiel.

Nočný život a večerná zábava

Nočný život a večerná zábava

Jedným z najväčších lákadlom Chorvátska pre mladých ľudí je bezpochyby jeho bohatý nočný život a zábava. Ak patríte medzi tých, ktorí chcú zažiť skvelú dovolenku bez zbytočných výdavkov, máme pre vás 10 tipov, ako si užiť lacnú dovolenku v Chorvátsku aj po zotmení.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Proin accumsan risus nec felis condimentum, vel efficitur nulla vehicula. Ut auctor mauris at nisi fringilla, eget porttitor tellus pharetra. Fusce tristique felis a justo tempor, ut scelerisque libero dapibus.

 • Vyhľadajte miestne bary a klub​​y
 • Zúčastnite sa miestnych festivalov a podujatí
 • Vyberte si ubytovanie mimo centra turistickej oblasti

Záverom

Dúfam, že vás naše tipy pomohli pri plánovaní cenovo dostupnej dovolenky v Chorvátsku. Nezabúdajte, že zažiť krásy tejto krajiny nemusí nutne znamenať veľké výdavky. S trochou plánovania a tipov od nás sa určite môžete tešiť na skvelú dovolenku bez zbytočných finančných obmedzení. Takže vyrazte do Chorvátska a zažite nezabudnuteľnú dovolenku plnú zážitkov!

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *