Národný park Plitvické jazerá: Čo všetko ponúka?
|

Národný park Plitvické jazerá: Čo všetko ponúka?

Vitajte v krásnej prírodnej oáze Slovinska – Národnom parku Plitvické jazerá. Ak ste sa niekedy pýtali, čo všetko tento úchvatný park ponúka, ste na správnom mieste. V tomto článku sa pozrieme na všetky zaujímavosti a možnosti, ktoré vám tento park môže poskytnúť. Tak sa pohodlne usaďte a pripravte sa objaviť krásy Národného parku Plitvické jazerá.

Úvod k Národnému parku Plitvické jazerá

Národný park Plitvické jazerá je jedným z najkrajších prírodných divov v Chorvátsku a jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Európe. Tento úchvatný park sa nachádza v horskom prostredí medzi mestami Zagreb a Zadar a je známy svojimi kaskádovitými jazerami, ktoré sa rozprestierajú cez 16 kristálovo čistých jazier a pretekajú mohutnými vodopádmi.

V parku nájdete nie len nádhernú prírodu, ale aj bohatú divokú faunu a flóru, vrátane vzácnych druhov rastlín a zvierat. Okrem prechádzok popri jazerách a vodopádoch si môžete vychutnať aj prechádzky po rôznych turistických chodníkoch a cestičkách. Park ponúka aj možnosť plavby loďou po jazerách, čím si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú prírodu.

Čo ponúka Národný park Plitvické jazerá?

 • Kaskádovité jazerá a vodopády
 • Divoká fauna a flóra
 • Turistické chodníky a cestičky na prechádzky
 • Loďou po jazerách s úchvatnými výhľadmi

Jedinečná prírodná krása

Jedinečná prírodná krása

Národný park Plitvické jazerá je jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete. Tento nádherný park sa nachádza v Chorvátsku a ponúka návštevníkom neuveriteľné zážitky a možnosti na objavovanie úchvatnej prírodnej krásy. Tu sú niektoré z najdôležitejších atrakcií, ktoré národný park Plitvické jazerá ponúka:

 • Kaskádovité vodopády: Park je domovom pre 16 kaskádovitých jazier, ktoré sú prepojené krásnymi vodopádmi. Toto jedinečné prostredie vytvára pôsobivé scenérie a ponúka úžasné fotografické príležitosti.
 • Prechádzky a turistické trasy: Národný park Plitvické jazerá má množstvo turistických trás, ktoré vás zavedú k najkrajším miestam v parku. Či už sa rozhodnete pre jednoduchú prechádzku alebo náročnejší trek, určite nebudete sklamaní.
 • Fauna a flóra: Park je bohatý na rôzne druhy rastlín a zvierat, vrátane vzácnych druhov ako sýkorka chochlatá alebo medved hnedý. Pre milovníkov prírody je to skutočný raj.

Aktivity pre návštevníkov všetkých vekových kategórií

Aktivity pre návštevníkov všetkých vekových kategórií

Národný park Plitvické jazerá je jedným z najkrajších prírodných zázrakov na svete a ponúka širokú škálu aktivít pre návštevníkov všetkých vekových kategórií. Či už ste nadšenci dobrodružstva alebo radšej strávite čas oddychom v prírode, tento národný park má niečo pre každého.

V rámci aktívnych aktivít môžete vyskúšať turistiku po rozsiahlej sieti chodníkov, plávať v krištáľovo čistých jazerách, alebo sa vydať na kajakovanie. Pre tých, ktorí dávajú prednosť pokojnejšiemu tempu, sú k dispozícii prechádzky okolo jazier, kde môžete obdivovať nádhernú prírodu a divokú zver.

Okrem toho môžete navštíviť rôzne výstavy, zúčastniť sa vzdelávacích programov alebo si jednoducho užiť pokojné chvíle strávené v prírode. Bez ohľadu na váš vek alebo záľuby, v Národnom parku Plitvické jazerá si určite nájdete čo robiť!

Vodopády a turistika v parku

Vodopády a turistika v parku

V parku sa nachádza niekoľko impozantných vodopádov, ktoré sú obľúbenou atrakciou pre turistov. Tieto vodopády sú obklopené nádhernou prírodou a ponúkajú návštevníkom jedinečný zážitok. Okrem vodopádov je v parku tiež veľa turistických trás, ktoré vedú cez krásne lesy a horské oblasti.

Medzi najpopulárnejšie aktivity v parku patrí turistika, ktorá je ideálna pre milovníkov prírody a turistiku. Ďalšou populárnou aktivitou je plavba po jazerách, kde si návštevníci môžu vychutnať krásne výhľady a pokojnú atmosféru. Svoje miesto v parku majú aj vyhliadkové plošiny, z ktorých je možné obdivovať panorámu okolitej prírody.

 • Impozantné vodopády
 • Turistické trasy cez lesy a horské oblasti
 • Plavba po jazerách
 • Vyhliadkové plošiny s panoramatickými výhľadmi

Fauna a flóra parku

Fauna a flóra parku

Národný park Plitvické jazerá je známy svojou bohatou faunou a flórou, ktorá prináša návštevníkom nezabudnuteľné zážitky. V parku možno stretnúť rôzne druhy zvierat vrátane divých mačiek, medveďov, srnčích, a mnoho ďalších. Milovníci vtáctva si tiež prídu na svoje, pretože park je domovom mnohých druhov vtákov, ako sú orly, sokoly, ale aj kŕkavce.

Okrem fascinujúcej fauny sa v parku nachádza aj bohatá flóra, ktorá ohromuje svojou rozmanitosťou. Medzi najznámejšie druhy rastlín patrí bujný les s dubmi, ihličnatými stromami a mnohými druhmi kvetov. Čisté jazerá a potoky obklopené bohatou vegetáciou tvoria idylické scenérie, ktoré sa budú tešiť každému návštevníkovi parku.

Zvieratá Rastliny
Divé mačky DUBY
Medveďovia IHLIČNATÉ STROMY
Srnčie KVETY

Možnosti stravovania a ubytovania v okolí

Možnosti stravovania a ubytovania v okolí

V prípade plánovania návštevy Národného parku Plitvické jazerá je dôležité si premyslieť aj . V blízkom okolí parku nájdete rôzne možnosti, ktoré vám uľahčia a spríjemnia váš pobyt v tejto malebnej oblasti Chorvátska.

Jednou z možností je ubytovanie priamo v parku, kde sa nachádzajú rôzne hotely a penzióny. Táto možnosť vám umožní mať priamu prístup k jazerám a vodopádom a vychutnať si pokojnú atmosféru parku aj po zavretí brán. Okrem toho tu nájdete aj reštaurácie a bary, kde si môžete dopriať lahodné jedlá a nápoje.

Ak preferujete ubytovanie mimo parku, v okolitých obciach a dedinkách sa tiež nájde viacero možností pre každý rozpočet. Od malých penziónov a apartmánov až po luxusné hotely, v okolí Národného parku Plitvické jazerá nájdete to správne ubytovanie pre seba a svoju rodinu.

Dôležité informácie pre návštevníkov

Národný park Plitvické jazerá je jedným z najkrajších prírodných pokladov Európy a absolútne stojí za návštevu. Tento nádherný park v Chorvátsku ponúka návštevníkom množstvo úžasných zážitkov a aktivít. Tu je niekoľko dôležitých informácií, ktoré by ste mali poznať pred svojou návštevou:

 • Rozloha parku: Park má 296 km² rozlohy a je domovom pre 16 jazier a množstvo vodopádov.
 • Vstupenky: Pred návštevou si zakúpte vstupenky online, aby ste sa vyhli dlhým radom na vstup.
 • Trasy: Park disponuje viacerými trasami pre turistov, od ľahkých prechádzok až po dlhšie treky.

Informácie o jedálnom lístku v národnom parku Plitvické jazerá:

Menu Cena
Šalát z čerstvých zelených €10
Rybí filet so zemiakovou kašou €15
Zmrzlina domácej výroby €5

Záverečné poznámky

Dúfame, že v tomto článku ste sa dozvedeli viac o Národnom parku Plitvické jazerá a jeho kráse. Bez ohľadu na to, či ste vášnivým dobrodruhom, milovníkom prírody alebo jednoducho hľadáte miesto na oddych, tento park vám určite ponúka veľa krásnych zážitkov. Nech sa páči, vydajte sa na cestu a objavte jedinečnú prírodnu krásu, ktorú ponúka Národný park Plitvické jazerá.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *