Trogir: Len 1000 km od Slovenska – ideálna dovolenka
|

Trogir: Len 1000 km od Slovenska – ideálna dovolenka

Ak hľadáte dokonalé letné miesto na dovolenku s bohatou históriou a nádhernou prírodou, potom by ste mali zvážiť návštevu mesta Trogir. Toto malé mesto, nachádzajúce sa len 1000 km od Slovenska, je ideálnym miestom na oddych a preskúmanie krás Chorvátska. V tomto článku sa bližšie pozrieme na to, čo Trogir ponúka a prečo by ste si túto destináciu nemali nechať ujsť.
Prečo je Trogir ideálnou dovolenkou pre Slovákov

Prečo je Trogir ideálnou dovolenkou pre Slovákov

Trogir je malé historické mesto situované na pobreží Jadranského mora, len krátku cestu automobilom od Slovenska. Toto malebné mesto je ideálne miesto na dovolenku pre slovenských turistov z viacerých dôvodov:

 • Krásne historické centrum: Trogir je zápismi UNESCO, a jeho úzke kamenné uličky a historické budovy sú pôvabné a ponúkajú bohatú históriu a kultúru.
 • Priateľská atmosféra: Slováci ocenia priateľských miestnych obyvateľov a pohostinné reštaurácie, kde si môžu vychutnať skvelú chorvátsku kuchyňu.
 • Blízkosť k moru: Trogir sa nachádza pri pobreží, čo znamená, že návštevníci sa môžu tešiť na slnečné dni na pláži a ochladenie v krásnom Jadranse.

Pro: Con:
Historické mesto zápismi UNESCO Možné väčšie návštevy v letných mesiacoch
Blízkosť k moru Svojpomocne ubytovanie môže byť drahšie

Ubytovanie a stravovanie v Trogire

Už ste počuli o nádhernej chorvátskej destinácii Trogir? Tento malebný historický mesto sa nachádza len 1000 km od Slovenska a je ideálnym miestom pre vašu letnú dovolenku. Okrem krásneho historického centra, v Trogire nájdete aj skvelé možnosti ubytovania a stravovania, ktoré vám spríjemnia pobyt.

V Trogire môžete nájsť rôzne typy ubytovania – od luxusných hotelov a apartmánov až po útulné penzióny a súkromné izby. Mnoho z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti pláží, čo je ideálne pre milovníkov slnečných kúpeľov a vodných športov. K dispozícii sú aj kempy pre tých, ktorí uprednostňujú pobyt v prírode.

Pokiaľ ide o stravovanie, v Trogire nebudete sklamaní. Mesto ponúka bohatý výber reštaurácií, kaviarní a trhov, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá či medzinárodnú kuchyňu. Nezabudnite ochutnať aj miestne víno a olivový olej, ktoré sú charakteristické pre túto oblasť.

Kultúrne a historické pamiatky v Trogire

Vycestujte do krásneho chorvátskeho mesta Trogir a objavte jeho bohaté kultúrne a historické dedičstvo. Trogir je len 1000 km od Slovenska, čo z neho robí ideálne miesto pre dovolenku plnú zaujímavých zážitkov.

 • Navštívte UNESCO pamiatky ako je Katedrála sv. Lovre, Katedrála sv. Jána a Kastel
 • Prechádzajte úzkymi historickými uličkami a obdivujte krásne kamenné budovy
 • Užívajte si nádherný výhľad na pobrežie a Jadran z púštneho ostrova Čiovo

Nezabudnite ochutnať miestne delikatesy v reštauráciách a kaviarňach, čo urobí váš pobyt ešte príjemnejším. Trogir je skutočne jedinečné miesto, kde sa spája históriu, kultúra a príroda do jedného nezabudnuteľného zážitku.

Pláže a aktivity v Trogire

Pláže a aktivity v Trogire

Vychutnajte si krásne pláže a bohaté aktivity v chorvátskom meste Trogir, ktoré je len 1000 km vzdialené od Slovenska. Tento malebný pobrežný klenot ponúka ideálnu dovolenku pre každého, kto túži po slnečných dní a pokojnom oddychu.

V Trogire nájdete niekoľko úchvatných pláží, kde si môžete užívať jemný piesok pod nohami a krištáľovo čistú vodu. Medzi obľúbené pláže patrí Pláž Okrug, Pláž Pantan alebo Pláž Kava, kde si môžete vychutnať slnečné lúče a osviežujúce morské vlny.

Ak sa s návštevou pláží chcete spojiť aj aktivity, v Trogire nebudete chýbať. Môžete sa vydať na vodnú dobrodružnú jazdu na windsurfe, okúsiť potápanie v krištáľovo čistej vode, alebo si zahrať plážový volejbal so svojimi priateľmi. V Trogire máte možnosť stráviť aktívnu dovolenku plnú zábavy a dobrodružstva!

Nákupy a trhy v Trogire

Nákupy a trhy v Trogire

V Trogire sa nachádza množstvo obchodov a trhov, kde si môžete vybrať rôzne suveníry, miestne produkty a ďalšie tovary. Tento historický chorvátsky mesto ponúka skvelé možnosti na nákupy a objavovanie nových vecí. Ak hľadáte originálne darčeky pre svojich blízkych alebo si chcete zakúpiť tradičné výrobky, Trogir je skvelým miestom na nákupy.

Pri prechádzaní cez tieto trhy a obchody nezabudnite na dohodu a schopnosť vyjednávať cenu. Môžete si tu kúpiť rôzne typy ovocia a zeleniny, mäso, ryby, mliečne výrobky, pečivo, jedlá na mieru a dokonca aj suveníry a darčeky pre svojich blízkych.

Nechajte sa očariť atmosférou trhov a obchodov v Trogire a zaručene si odtiaľ odnesiete kúsok chorvátskej kultúry a tradícií. Trogir je skvelou destináciou na nákupy a trávenie voľného času.

Ideálne rodinné dovolenky v Trogire

Chystáte sa na letnú dovolenku a stále neviete, kam vyraziť s rodinou? Čo takto navštíviť malebné mesto Trogir, situované len približne 1000 km od Slovenska? Trogir je jedným z najkrajších historických miest v Chorvátsku a ponúka ideálnu kombináciu slnečných pláží, kultúry a dobrot z miestnej kuchyne. Tento úžasný port súťaží so známymi chorvátskymi letoviskami a môže byť ideálnou voľbou pre skvelú rodinnú dovolenku.

V Trogire nechýba ani romantika pre milovníkov histórie a architektúry. Mesto je zapsané na zozname svetového dedičstva UNESCO a okrem krásnych pláží sa tu nachádza aj množstvo historických pamiatok a starobylých uličiek. Okrem prekrásneho historického centra, plného úzkych uličiek s kamennými domami zo stredoveku, môžete v Trogire navštíviť aj niekoľko zaujímavých miest vrátane katedrály Sv. Lovre a pevnosti Kamerlengo.

Prečo si vybrať Trogir pre rodinnú dovolenku?

 • Skvelé počasie: Slnko vždy svieti nad Trogirem, čo zaručuje nádherné počasie na oddych na pláži.
 • Kultúra a histórie: Trogir je plný pamiatok a histórie, čo robí tento destináciu zaujímavou pre celú rodinu.
 • Gastronómia: Vychutnajte si lahodné chorvátske jedlá a domáce víno v miestnych reštauráciách a konobách.

Doporučenia na výlety a výlety v okolí Trogiru

Ak plánujete dovolenku a hľadáte ideálne miesto pre oddych a relax, Trogir je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa len 1000 km od Slovenska, čo znamená pohodlnú dostupnosť autom alebo letom. Okrem krásnych pláží a čistého mora ponúka aj bohatú históriu a kultúru, ktorú môžete objavovať počas vašej dovolenky.

V okolí Trogiru sa nachádza množstvo atrakcií a výletných miest, ktoré určite stojí za návštevu. Medzi najpopulárnejšie patrí:

 • Ostrov Čiovo: Ideálny na pár-dňový výlet s nádhernými plážami a útulnými reštauráciami.
 • Split: Mesto s bohatou históriou a nádhernou Diocletianovou palácov.
 • Národný park Krka: Pre milovníkov prírody a vodopádov neodolateľné miesto.

Záverečné myšlienky

Dúfam, že vás tento článok inšpiroval a že teraz máte jasnú predstavu o tom, prečo by ste si mali vybrať Trogir ako svoju ďalšiu dovolenku. S bohatou históriou, krásnou architektúrou a nádhernými plážami, Trogir určite nezostane len na mape, ale stane sa skutočnosťou. Nech je vaša cesta vždy plná dobrodružstiev a krásnych zážitkov! Happy travels!
Trogir: Len 1000 km od Slovenska - ideálna dovolenka

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *